Okolí

FK Teplice


FK Teplice, a.s. je český profesionální fotbalový klub, který sídlí v Teplicích v Ústeckém kraji. Od sezóny 1996/97 působí v české nejvyšší fotbalové soutěži. Klub hraje na stadionu Na Stínadlech, který je čas od času využíván i českou reprezentací.

Lázně Teplice


Svěřit se teplickým pramenům znamená ponořit se do vody, která 18 000 let strávila ve vulkanickém podloží. Takový zážitek přináší pobyt v Lázních Teplice v Čechách. Když se spojí účinky termální vodoléčby a odborné péče i chronické obtíže mizí, z Teplic si lidé odvážejí novou pohybovou kondici. Pro novou pohybovou kondici se jezdí do Teplic.

Jazz Club Teplice


Jazz club Teplice se nachází v prostorách nově zrekonstruovaného teplického zámku, jehož začátek výstavby spadá do 2. poloviny 12. století, kdy královna Judita založila „u vod teplých“ klášter benediktinek s kostelem zasvěceným Janu Křtiteli. Kolem kláštera se vyvinulo na konci 13. století město Teplice.

Golf Club Barbora


Necelých 5 km západně od Teplic, směrem na Duchcov, se na úpatí Krušných hor rozkládá golfový areál Golf Resort Barbora, domácí hřiště golfistů BARBORA GC. Celá oblast se nachází v krajině luk a hájů, v rozsáhlém regionálním biocentru mezi vodními nádržemi, potoky a rybníky, z nichž nejznámější je Barbora (65 ha) a pstruhový potok Bouřlivec.

Botanická zahrada Teplice


Botanická zahrada Teplice nabízí úžasný pohled do prostředí tropických i subtropických rostlin. Výjimečná sbírka využívá dokonale upraveného prostředí a nabídne vám i zajímavou inspiraci. Zájemci o přírodu, ale i rodiny s dětmi najdou poučení ve srozumitelné a zábavné podobě.

Aquacentrum Teplice


Při plánovaném víkendu nebo krátké dovolené se hodí mít předem připravené varianty pro různé počasí i náladu. Teplice nabízí perfektní zázemí pro milovníky dlouhých vycházek do přírody, dobře značené cyklostezky, ale také dávají prostor kultuře. V Teplicích můžete vybrat z pestré nabídky divadelních i hudebních představení nebo si zajít do kina. Ve městě nechybí ani vybavené Aquacentrum, které představuje jak bazény pro kondiční plavání, tak atraktivní vodní svět pro děti.

Bouřňák


Pokud vás omrzí vycházky centrem, ochutnávání místních specialit a čerpání lázeňských procedur, není nic snazšího než se vydat kousek za město. V rázovité krajině Krušných hor na sebe upoutá pozornost vrchol Bouřňák . Své jméno si po zásluze získal už před staletími.

cs_CZ